TR
Ara
İHKİB OKULLARI

İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
MESLEK LİSESİ (3 Yıl)

KESİM BÖLÜMÜ : Dokuma-Örme-Triko konfeksiyon yapan işletmelerin kesimhanelerinde, ürün çeşidine göre kumaş kontrolünü,model ve kumaş özelliklerine göre serimini ve kesim işlemlerini, işaretleme, etiketleme, eşleme yapan KESİM ustasını yetiştiriyor.

MODEL BÖLÜMÜ : İşletmelerin modelhanelerinde; kadın, erkek, çocuk iç ve dış giysileriiçin manuel veya bilgisayar yardımı ile kalıp elde etme, model uygulama, şablon hazırlama, serileme, pastal serim planı hazırlama, kesim raporu hazırlama işlemlerini yapan KALIPÇI yetiştiriyor.

DOKUMA HAZIRGİYİM BÖLÜMÜ : Dokuma konfeksiyon yapanişletmelerin dikimhanelerinde; üretim planlamasını, dikimini, ütüsünü kontrollerini ve ambalaj işlemlerini yapan teknik elemanları yetiştiriyor.

DÜZ ÖRME(TRİKO) HAZIRGİYİM BÖLÜMÜ : Triko konfeksiyon yapan işletmelerin dikimhanelerinde : üretim planlamasını, dikimini, ütüsünü, kontrollerini ve ambalaj işlemlerini yapan teknik elemanları yetiştiriyor.

YUVARLAK ÖRME (PENYE) HAZIRGİYİM BÖLÜMÜ : Yuvarlak örme konfeksiyon yapan işletmelerin dikimhanelerinde, üretim planlamasını, dikimini, ütüsünü kontrollerini ve ambalaj işlemlerini yapan teknik elemanları yetiştiriyor.

UZUN SÜRELİ STAJ UYGULAMASI YAPILMAKTADIR
İşletmelerde beceri eğitimi ile gelecekte istihdam etmeyi düşündüğünüz elemanı seçerek alma imkanı sağlayan stajyer eleman uygulamasından yararlanılabilmektedir. Stajyer öğrenci'nin sigorta primleri okul tarafından ödenir. Stajyer öğrenci alma koşulları ve süresi okuldan öğrenilebilir.

YETİŞKİN EĞİTİMİ
Konfeksiyon işletmelerinde çalışanların mesleki niteliklerini yükseltmek,vasıflı elemanlar yetiştirmek,sektöre bilgi desteği vermek üzere düzenlenen kurs, seminer, bilgilendirme toplantısı vb. Etkinlikler yetişkinlere yönelik yapılmaktadır. Bu kursların,seminerlerin isimleri,süreleri vb. bilgiler okuldan öğrenilebilir.

FASON ÜRETİM ÇALIŞMALARI
Dokuma,Yuvarlak Örme ve Düz Örme konfeksiyon için;
  • Ana kalıp tasarlama,model uygulama,serileme,pastal serim planı hazırlama işlemleri,
  • Kesim,etiketleme, eşleme işlemleri,
  • Dikim,ütüleme, ambalajlama işlemleri,

işletmelerin istekleri doğrultusunda fason olarak yapılmaktadır.

Fason işlerin fiyatları,üretim süreleri vb. Bilgiler okuldan öğrenilebilir.

Telefon / Fax : (0212)509 06 48-509 75 90 / (0212) 509 65 98
Adres : Havuz Mevki, Öğretmenler sitesi, Okul sk. Avcılar/ İSTANBUL
Verilen Eğitim Türü : Örgün Eğitim / Meslek Lisesi ( 1 yıl tanıtım ve yönledirme sınıfı + 3 yıllık meslek lisesi )
İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close