TR
Ara
EĞİTİM

İHKİB Kariyer

Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü; ülkemiz ihracatına önemli oranda katkı sunmakta, yarattığı katma değer, sağladığı dış ticaret fazlası ve yarattığı istihdam ile ülkemizin önemli imalat sanayi kollarından biri olarak öne çıkmaktadır.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren üye sayısı, üyelerinin yaptığı toplam ihracatın ülke ekonomisindeki payı, yaptığı etkinlikler ve en önemlisi ortaya koyduğu vizyonla ülkemizin önemli kuruluşlarından biridir.

1986 yılında kurulan ve ülkemiz hazır giyim ve konfeksiyon sektör ihracatının yaklaşık %75’i üyeleri tarafından gerçekleştirilen İHKİB’e, İstanbul ve çevresinde yerleşik on binin üzerinde ihracatçı firma üyedir.

İHKİB’in yol haritasını belirleyerek yapacağı eylemleri içeren Vizyon Belgesi çerçevesinde yapacağı stratejik hamleleri gerçekleştirebilmek için sektörün ihtiyaç duyduğu eğitilmiş nitelikli iş gücünün bir an önce sektör ile buluşturulmasına aracılık etmesi için kullanılacak enstrümanlardan biri de insan kaynakları portalı niteliğindeki www.ihkibkariyer.com'dur.

Sektörün eğitilmiş iş gücü ihtiyacını protokol yaptığı Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden mezun meslek sahibi gençler ve düzenlediği meslek edindirme kursları ile karşılamayı hedefleyen İHKİB, bu amaca yönelik olarak MEB Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR, İSMEK ve sektörel derneklerle iş birliği yapmaktadır. Bu anlamda, İHKİB Kariyer İŞKUR’dan özel istihdam bürosu yetkisi almış ve kendine ait insan kaynakları portalını sektörün hizmetine sunmuştur.

1995 yılından itibaren eğitime verdiği desteği ve önemi giderek arttıran İHKİB, mesleki eğitime ilişkin MEB’le yaptığı protokoller, düzenlediği yarışma ve etkinliklerle eğitim, istihdam ve katma değerli üretim prensibi ile sektörün nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamayı hedefleyerek “ihkibkariyer.com” portalını üyelerinin ve sektörün bir parçası olmayı hedefleyen sektör mensuplarının hizmetine açmıştır.

İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close