TR
Ara
İHKİB DUYURULAR

Veri Yerelleştirme Mevzuatı Risk Değerlendirme Komisyonu Genelgesi Taslağı Hk.

Veri Yerelleştirme Mevzuatı Risk Değerlendirme Komisyonu Genelgesi Taslağı Hk.
EKLENME TARİHİ 05.06.2024
Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan bir yazıda, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) organizasyonunda, Bilişim Çalışma Grubunun koordinasyonu ile "Veri Aktarımına İlişkin Ulusal Politikaların Ticareti Destekleyici Çerçeveye Dönüştürülmesi" eylemi uyarınca bir öneri raporu oluşturulduğu ve raporun Ek-1'de sunulduğu belirtilmektedir.

İlgili eylem kapsamında, Ek-1'deki raporda önerilen yönetişim yapısının hayata geçirilerek veri yerelleştirmesiyle ilgili mevzuatın risk değerlendirmesinin yapılması ve bu değerlendirmeler doğrultusunda mevzuat güncelleme önerilerinin hazırlanması öngörüldüğü belirtilmektedir. Bu bağlamda, Raporda açıklanan risk değerlendirmesi çalışmalarını yürütmek üzere "Veri Yerelleştirmesi Mevzuatı Risk Değerlendirme Komisyonu”nun kurulması planlanmakta olup buna ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Taslağı Ek-2'de sunulduğu ifade edilmektedir.

Söz konusu taslağa ilişkin görüşlerinizin Ek-3’te yer alan “Görüş ve Değerlendirme Formu” doldurulmak suretiyle 07.06.2024 saat 14.00’a kadar e-posta yoluyla [email protected] adresine iletilmesi beklenmektedir.
İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close